Naršydami TELE2 tinklalapyje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Sužinokite daugiau. X

Mobilusis parašas

Mobilusis parašas – asmens parašo ir asmens tapatybės dokumento (paso ar ID kortelės) elektroninis atitikmuo.

 • M. parašo paslaugą galima įsigyti Tele2 salonuose.
 • Būtina pateikti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę (vairuotojo pažymėjimas ar kitoks dokumentas netinka).
 • Telefonui jokių specialių reikalavimų nėra (paslauga veikia ir neišmaniajame telefone).

Paslauga teikiama Tele2 mėnesinio mokėjimo bei PILDYK klientams - fiziniams asmenims. SIM kortelė gali būti įmonės, ar kito privataus asmens nuosavybė.

Nuo 2016.04.01 bankams sugriežtinus naudojimąsi kodų kortelėmis - mobilusis parašas yra patogesnė alternatyva nei kodų generatoriai ar kortelės. Telefonas visada šalia, o kitas priemones reiktų papildomai nešiotis su savimi. Tai yra saugi alternatyva, nes sPIN kodą žino tik jo naudotojas. Nereikia kodų suvedinėti interneto svetainėje ar naudoti kodų kortelių, kurių duomenis pasitaiko, kad išvilioja sukčiai. 

Paslaugos kaina:

 • Tele2 mėnesinio mokėjimo klientams - 0,40 Eur/mėn. Daugiau apie m. parašą Tele2 klientams skaitykite čia.
 • PILDYK vartotojams - vienkartinis 10 Eur mokestis visam m. parašo galiojimo terminui - 24 mėnesiams. Daugiau apie m.parašą PILDYK vartotojams skaitykite čia.

Jei pamiršote arba blokavote sPIN kodą, dėl saugumo atblokuoti nėra galimybės, tad kreipkitės į saloną ir ten sudarysite naują sutartį (taip pat bus išduota nauja SIM kortelė).

Galiojimas. Pratęsimas. M. parašo sertifikatas galioja 2 metus. Pasibaigus galiojimui (arba likus nedaug laiko iki galiojimo pabaigos), būtina iš naujo sudaryti m.parašo sutartį Tele2 salone (bus išduota nauja SIM kortelė su naujais m.parašo sertifikatais). Pasibaigus  sertifikatui, m.parašo sutartis automatiškai neatsijungia. t.y. m.parašo mokestis (0,40 eur) išlieka neatjungtas.

 

M. parašo aktyvinimo žingsniai

 1. Užsakę m. parašo paslaugą ir atlikę SIM kortelės keitimą (m. parašui išduodama kita SIM kortelė), paslauga įjungiama per 24 val. nuo naujos kortelės išdavimo. 
 2. Įjungus telefoną su naująja SIM kortele, gausite SMS žinutę: „Jūsų m. parašas, nėra aktyvuotas. Norėdami jį aktyvuoti, siųskite numeriu 1521 žodį SERT.“
 3. Išsiuntę SMS su raktažodžiu SERT numeriu 1521, gausite parašo sertifikato aktyvinimo instrukciją NE SMS žinute, o tiesiai TELEFONO EKRANE. Todėl prašom įdėmiai jį sekti, nes duomenys ekrane atsiras per 10 – 15 sekundžių nuo SMS išsiuntimo, o apie tai nebūsite įspėti jokiu telefono signalu.  
 4. Atsidariusiame sertifikavimo dialogo lange sutikrinkite ar pateikti Jūsų asmens duomenys teisingi, juos patvirtinkite (jei neteisingi, netvirtinkite ir kreipkitės į sertifikatą išdavusį saloną), įveskite SPIN kodą, kurį rasite ant SIM kortelės rėmelio po nutrinamu sluoksniu.
 5. Apie sėkmingą parašo sertifikato suaktyvinimą gausite SMS žinutę iš numerio 1521: „Jūsų el. tapatybės sertifikatas aktyvuotas. Nuo dabar galite naudotis el. parašo paslaugomis.“  
 6. Įjungto parašo saugumo užtikrinimui gausite kitą SMS žinutę su siūlymu pasikeisti SPIN kodą: „Dėmesio, turite pasikeisti sPIN kodą: siųskite SMS numeriu 1521 su žodžiu SPIN.“ Išsiuntus žinutę su raktiniu žodžiu SPIN, toliau ekrane atsidarys dialogas, kurio metu įvesite naują sugalvotą SPIN kodą.