Naršydami TELE2 tinklalapyje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Sužinokite daugiau. X

Mobilusis parašas

Mobilusis parašas – asmens parašo ir asmens tapatybės dokumento (paso ar ID kortelės) elektroninis atitikmuo.

  • M. parašo paslaugą galima įsigyti Tele2 salonuose.
  • Būtina pateikti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę (vairuotojo pažymėjimas ar kitoks dokumentas netinka).
  • Telefonui jokių specialių reikalavimų nėra (paslauga veikia ir neišmaniajame telefone).

Paslauga teikiama Tele2 mėnesinio mokėjimo bei PILDYK klientams - fiziniams asmenims. SIM kortelė gali būti registruota įmonės ar kito privataus asmens vardu.

Mobilusis parašas yra patogesnė alternatyva kodų generatoriams ar kortelėms. Telefonas visada šalia, o kitas priemones reiktų papildomai nešiotis su savimi. Tai yra saugi alternatyva, nes sPIN kodą žino tik jo naudotojas. Nereikia kodų vesti interneto svetainėje ar naudoti kodų kortelių, kurių duomenis pasitaiko, kad išvilioja sukčiai. 

Paslauga teikiama
  • Pilnamečiams LR piliečiams;
  • Pilnamečiams ES ir ne ES piliečiams, turintiems nuolatinį arba laikiną leidimą gyventi Lietuvoje, kuriame nurodytas lietuviškas asmens kodas ir kuris yra įvestas į VĮ „Registrų centras“ duomenų bazę;
  • Išankstinio mokėjimo paslaugos PILDYK vartotojams.
Paslauga neteikiama
  • Nepilnamečiams asmenims;
  • Asmenims, kurie neturi paso ar asmens tapatybės kortelės.

Plačiau apie mobilųjį parašą, kainas skaitykite čia.

 

Kaip naudotis? M. parašo sertifikatas aktyvinasi automatiškai pradėjus naudotis nauja SIM kortele. M. parašo SIM kortelės turi du SPIN kodus. SPIN1 skirtas identifikacijai (prisijungti į sistemą), SPIN2 – patvirtinimo, pasirašymo transakcijai. SPUK kodas yra skirtas atblokuoti SPIN1 ir SPIN2 (tris kartus juos klaidingai suvedus).

„Apple“ telefone SPIN1 ir SPIN2 kodus galima pakeisti ar atblokuoti nustatymuose: Settings > Mobile Data > SIM Applications > Change codes.

„Android“ operacines sistemas palaikančiuose telefonuose šiuos kodus galima pasikeisti ar atblokuoti Applications (Programos) arba Tools (Įrankiai) esančioje programėlėje Tele2 Menu (SIM Toolkit), paspaudus Change.

 

Galiojimas. Pratęsimas. M. parašo sertifikatas galioja 5 metus. Pasibaigus galiojimui (arba likus nedaug laiko iki galiojimo pabaigos), būtina iš naujo sudaryti m.parašo sutartį Tele2 salone (bus išduota nauja SIM kortelė su naujais m.parašo sertifikatais). Pasibaigus sertifikatui, m.parašo paslauga naudotis nebegalėsite, tačiau sutartis automatiškai neatsijungia, t. y. m.parašo mokestis (0,79 Eur) toliau taikomas.